Sponsoring sportu ma w firmie Viessmann długą tradycję.

Rodzinna firma zajmuje się sportami zimowymi od ponad 25 lat. Zaczynając od saneczkarstwa – zimowego wyścigu na sankach po sztucznych torach – Viessmann stał się integralnym partnerem większości sportów zimowych, w tym także skoków narciarskich i biathlonu. Od 2018 roku do portfolio sponsoringu sportowego dołączyła także piłka nożna.

Viessmann i FC Bayern

Sponsoring rekordowego mistrza Niemiec FC Bayern Monachium stał się ważną częścią zaangażowania firmy Viessmann w sport. Międzynarodowe partnerstwo dwóch globalnych graczy, liderów rynku w swoich branżach, rozpoczęło się w Chinach, gdzie Viessmann został oficjalnym partnerem regionalnym FC Bayern w 2018 roku. Współpraca na rynku chińskim była bardzo szeroka i obejmowała nawet liczne szkoły i udział w turniejach piłkarskich. W odpowiedzi na udane partnerstwo firma Viessmann rozszerzyła swoje zaangażowanie z FC Bayern w regionie Azji Południowo-Wschodniej w 2021 roku.

Obecnie firma Viessmann została oficjalnym partnerem klimatycznym FC Bayern Monachium w Europie w 2021 roku, w sektorach ogrzewania, klimatyzacji, chłodnictwa i wentylacji. Rozszerzenie partnerstwa obejmuje kraje: Rosję, Polskę, Hiszpanię, Francję i Beneluks.