Komfortowa i oszczędna wentylacja

Każdy dom powinien posiadać skuteczną wentylację. Dlatego, wentylację grawitacyjną często zastępuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Obniża koszty ogrzewania domu a jej eksploatacja może być wyjątkowo tania, łatwa i wygodna. Oszczędności będą tym większe, im w większym stopniu wykorzystamy darmową energię z otaczającego nas środowiska.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja), usuwa powietrze z pomieszczeń obciążonych wilgocią i intensywnymi zapachami, jak kuchnia i łazienka. Świeże powietrze, z zewnątrz budynku, przepływa przez wymiennik ciepła znajdujący się w centrali wentylacyjnej (w rekuperatorze), gdzie jest ogrzewane przez powietrze usuwane z budynku. Ogrzane i oczyszczone świeże powietrze rozprowadzane jest następnie do pomieszczeń mieszkalnych, jak np. salon, pokój, sypialnia.

Centralna wentylacja w nowym budynku

Centralna wentylacja w nowym budynku

Nowoczesne projekty budowlane obejmują często systemy wentylacji mieszkań. Z jednej strony wymaga to skutecznej izolacji energetycznej w celu jak najbardziej efektywnego i bezpiecznego regulowania poziomu wilgotności w powietrzu w pomieszczeniu, z drugiej zaś strony rozwiązanie takie stanowi symbol komfortu i wysokiej jakości wyposażenia mieszkania czy nieruchomości.

Odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego

Nowoczesne systemy wentylacji mieszkania są wyjątkowo energooszczędne: Wydajny wymiennik ciepła odbiera nawet 98 procent zawartego w powietrzu usuwanym ciepła i wykorzystuje je do podgrzewania napływającego świeżego powietrza. Dzięki temu budżet gospodarstwa domowego odczuwa wyraźną ulgę dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Ponadto obniżeniu ulegają emisje CO2.

Każdy nowy budynek wyposażony w wentylację mieszkania dysponuje centralnym urządzeniem, zasilającym wszystkie pomieszczenia w świeże powietrze przez system kanałów. Przeważnie system kanałów jest ukryty w podłodze lub zintegrowany w ścianie. Widoczne są jedynie wyloty powietrza. Wymiana powietrza jest regulowana automatycznie przez centralę wentylacyjną.

Komfortowa i oszczędna wentylacja
Indywidualna wentylacja pomieszczeń

Indywidualna wentylacja pomieszczeń

Zdecentralizowane urządzenia wentylacyjne można zamontować w poszczególnych pomieszczeniach. Do wykonania prostej instalacji potrzebny jest jedynie przepust w murze lub rdzeniowany otwór wiertniczy w ścianie zewnętrznej danego pokoju oraz przyłącze 230 V.

System ten nie wymaga instalacji kanałów wentylacyjnych. W jednostkach mieszkalnych można niezależnie od siebie zastosować kilka urządzeń. Nadają się one idealnie do zapewniania przyjemnego klimatu w pomieszczeniu dzięki wymaganej minimalnej wymianie powietrza. Urządzenia te charakteryzują się stopniem odzysku ciepła do 90 procent.

W ofercie również: