Założycielem Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki był francuski kardynał Charles Martial Allemand Lavigerie. Pierwsze siostry nowicjat rozpoczęły 7 listopada 1869 roku. Ich misją jest wspólne życie z kobietami afrykańskimi oraz wspomaganie ich w codziennych obowiązkach. Białe Siostry (nazwa pochodzi od noszonych kiedyś białych habitów) dążą w ten sposób do polepszenia ich warunków życiowych, które ze względu na panujące tam obyczaje są bardzo złe. Siostry wykonują prace odpowiednią do ich wykształcenia oraz potrzeb. Są m.in. lekarkami, nauczycielkami, jak również pomagają w pracach domowych. Do Polski, do Lublina przybyły w 1992 roku zakładając jak dotąd jedyną wspólnotę w kraju.

Za zaopatrywanie budynku w ciepło odpowiedzialny jest gazowy, niskotemperaturowy kocioł żeliwny Viessmann Vitogas-100. Konstrukcja kotła zapewnia długoletnią niezawodność eksploatacyjną przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Tradycyjna budowa oraz zastosowanie palnika atmosferycznego sprawia, że serwis jest bardzo prosty, ponieważ kocioł pozbawiony jest elementów ruchomych np. wentylatora powietrza.

Woda użytkowa oraz ta z instalacji grzewczej zanim trafi do obiegu przechodzi przez stację uzdatniania wody Viessmann Aquahome. Zabezpiecza to urządzenia w całym budynku przed zbyt twardą wodą oraz innymi stałymi zanieczyszczeniami, wyraźnie zwiększając ich żywotność. Złoża regeneracyjne stacji Aquahome charakteryzują się przy tym niezwykle długotrwałym okresem przydatności, wynoszącym nawet do 10 lat.

Aquahome

Vitogas 100